Na tej stronie znajdziesz rekomendowane przeze mnie książki, które zmotywowały mnie, otworzyły mi oczy, pozwoliły przybliżyć różne tematy lub po prostu były dla mnie inspirujące na różnych etapach mojego życia. Dzięki przeczytaniu wielu pozycji znalazłem rozwiązania na mnóstwo problemów i na różne kwestie patrzę inaczej.

Niektóre sytuacje opisane w książkach sprawiły, ze nauczyłem się zarządzać swoją firmą i podchodzić do życia bardziej przedsiębiorczo. Staram się czytać w każdej wolnej chwili, zazwyczaj kilka książek jednocześnie – dzięki temu, uczę się spojrzenia z wielu perspektyw i żadną pozycją się nie nudzę. Zawsze, gdy przeczytam książkę wartą uwagi, będzie się ona pojawiała w tym spisie, abyście również mogli ją przejrzeć.

Sztuka Zwycięstwa

Niesamowita i porywająca historia założyciela firmy Nike, ukazująca nie tylko proces budowania imperium, ale także życie prywatne, problemy finansowe, miłosne i wewnętrzne przedsiębiorcy, poświęcającego się w stu procentach swojemu celowi.

Jedna z najlepszych książek o życiu biznesmana, którą przyszło mi czytać. Przyziemna, ukazująca prawdziwe problemy, nieprzekoloryzowana i autentyczna.

Tools Of Titans

Breakdown i sekrety pracy największych w branży i ludzi, którym udało się rozbujać swój biznes do dużych rozmiarów. Ta książka to idealna pozycja, jeśli chcesz nauczyć się najnowszych trendów i spojrzeć na wszystko oczami obecnych rekinów biznesu.

Zawód Inwestor Giełdowy

Jedna z najlepszych publikacji dotyczących psychologii inwestowania i emocji oddziałujących na inwestorów giełdowych. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce osiągnąć sukces i nie radzi sobie ze swoimi emocjami, podejmując złe decyzje inwestycyjne.

Obok książki “Analiza techniczna rynków finansowych” autorstwa, John J. Murphy – jedna z najważniejszych pozycji na mojej liście.

Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec

Robert Kiyosaki pokazał w znakomity sposób podejście do pieniędzy dwóch skrajnie różnych osób. W swojej książce przekazuje on przydatne wskazówki na temat budowania źródeł dochodu i tego, by aktywa zawsze przewyższały nasze pasywa.

Kontrowersyjny, jednak nadzwyczaj poprawny w swojej edukacji finansowej pokazuje, jak powinno się podchodzić do pieniędzy i jak sprawić, by to one pracowały dla nas, a nie my dla nich.

Kroki W Nieznane

Niesamowita autobiografia szalenie ciekawego i odważnego przedsiębiorcy, który zbudował jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie i wydał fortunę na badania nad opracowaniem odnawialnych źródeł energii. Burzliwa kariera, która rozpoczęła się tak naprawdę od przemysłu muzycznego, a zaprowadziła go do prowadzenia przedsiębiorstwa zrzeszającego ponad 400 firm.

Miliarder i jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Filantrop i osoba, która pokazuje jak wziąć życie za fraki i iść do przodu mimo przeciwności losu.

Inwestycyjne Przebudzenie

Książka, z którą bardzo mocno się utożsamiam, ponieważ pokazuje trudna drogę do wolności finansowej i błędy początkującego inwestora, który dosłownie rzuca się na wszystko, co tylko daje możliwości zarobkowe. Opisane w niej sytuacje na pewno otworzą oczy i poszerzą horyzonty niejednemu, początkującemu inwestorowi.

Fakt utożsamiania się z książką potęguje to, że głównym bohaterem dzieła jest przyjaciel mojego dobrego znajomego, co tym bardziej sprawiło, że książka zyskała dla mnie dużo na autentyczności.

 

Pieniądze Są Sexy

Jeśli jeszcze nie wiesz, że emerytura nie jest warta wysiłku, a pieniądze mogą zarabiać najwięksi debile, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Pozycja, po której przeczytaniu zaczniesz wierzyć, że niezależnie od Twojej aktualnej pozycji, zarabiania pieniędzy można się nauczyć.

Krótka i bardzo przyjemna w czytaniu, sprawia że po jej przeczytaniu uderza nas dawka motywacji i chęci dojścia do swoich celów. Fakt ten potęguje, że historia opisana w książce jest prawdziwa, pokazuje zarówno błędy, jak i właściwe decyzje na drodze do sukcesu.

Wilk Z Wall Street

Rozrywkowa, bo satyryczna powieść o bogaczu balansującym na krawędzi prawa, wydającym fortunę na nocne życie, zabawy, seks i narkotyki. Jednocześnie ukazująca pozytywne, jak i negatywne strony dojścia do fortuny.

Jedna z pierwszych książek, jakie przeczytałem zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Ukazująca wzloty i upadki, a także oszustwa finansowe ich konsekwencje, a także luźne podejście do życia, które czasami może być najlepszym wyjściem z sytuacji.

How To Be A Billionaire

Sprawdzone strategie, które pomogły zbudować imperia finansowe wielu bogatym ludziom. Książka pokazuje, że nie ma jednych, idealnych dróg, ale są pewne schematy, którymi można kierować się w drodze do wolności finansowej.

Zbiór porad i strategii, które można potraktować jako roadmap na ścieżce budowania swojego przedsiębiorstwa. Autor książki pokazuje własne spojrzenie na wiele rzeczy i drogę do sukcesu z perspektywy, z której warto zerknąć.

Crushing It

Jakie są obecne trendy i które social media wykorzystywać, by móc zarabiać najwięcej? Jak ludzie tworzą swoje firmy i sprawiają, by rosły zautomatyzowane? Gary przeprowadził wiele rozmów z ogromną liczbą przedsiębiorców i zdobył ogromne doświadczenie, prowadząc jedną z większych agencji social media na świecie.

Ta książka to zbiór przemyśleń, porad i wskazówek, złożonych i posegregowanych przez autora.

Tribe Of Mentors

Podejście, myślenie, sekrety pracy ludzi, którzy potrafią zbudować biznes i sprawić, by osiągnął ogromne rozmiary. Najnowsze trendy i pomoc w ich łapaniu. Przemyślenia i wskazówki, zebrane do kupy przez jedną osobę. Ułożone i gotowe do zastosowania.

Najdroższe Pięści Świata

Floyd Mayweather Jr. czyli dla niektórych najlepszy pięściarz wszech czasów, który zakończył swoją karierę rewelacyjnym wynikiem 50-0. Nie dość, że zszedł z ringu niepokonany, to uzyskał status najlepiej zarabiającego sportowca świata.

Pięściarz jest dowodem na to, że jeśli się czegoś chce, to można to osiągnąć, a jak sam zawsze powtarza – to ciężka praca i poświęcenie są kluczem do sukcesu. Historia zdecydowanie motywująca i godna uwagi.

Laptopowy Milioner

Ogromna dawka informacji i sposobów na zarabianie pieniędzy z wykorzystaniem potęgi Internetu oraz outsourcingu! Książka ukazuje możliwości, jakie daje nam wykorzystywanie dźwigni w postaci pracy innych osób i automatyzacji naszego biznesu.

Mark Anastasi, ukazuje w książce wiele metod, które możemy wykorzystać w prowadzeniu swojego biznesu. Nawet te już nieaktualne doskonale sprawdzają się w roli otworzenia umysłu i poszerzenia horyzontów, na to jak wykorzystywać dostępne wokół nas narzędzia.

Moja Prawda

Niesamowita historia ukazująca błyskawiczną karierę i chęć zdobycia samego szczytu. Historia Mike Tysona, który zarobił na ringu ogromne ilości pieniędzy, a mimo to zbankrutował.

Prowadził prawdziwe, szybkie życie, przepełnione seksem, narkotykami i biegiem na sam tron. Historia inspirująca, motywująca i poruszająca, a przede wszystkim szczera i autentyczna.

Dlaczego Piątkowi Uczniowie Pracują Dla Trójkowych

Kolejna publikacja jednego z największych autorytetów w kwestii edukacji finansowej. To, czego powinni, a nie nauczyli nas w szkole na temat finansów i podejścia do pieniędzy.

Książka napisana dla rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci na przykre zderzenie z rzeczywistością i obecnym systemem edukacyjnym, który nie przygotowuje nas w żadnym stopniu na to, by umieć zagonić pieniądze do pracy.

Elon Musk

Jedna z najciekawszych postaci naszych czasów. Wizjoner i geniusz we własnej osobie. Jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Twórca PayPala, Tesla i SpaceX, inwestor, filantrop i człowiek, którego po prostu trzeba znać.

Zuchwały i nieznośny, ale udowadniający że życie jest takim, jakie chcemy by było. Historia warta uwagi i przede wszystkim godna podziwu, patrząc na dotychczasowe dokonania Elona.

Bóg I Potwór

Wizjoner, artysta ale i szaleniec, który zdołał przyciągnąć sobą ogromne grono fanów, jak i osób nienawidzących go. Burzliwa kariera i ogromna ilość problemów, których często sam był prowodyrem.

Jednego mu odmówić nie można – mimo wybujałego ego i częstego przekoloryzowania swojej własnej osoby, jego muzyka przełamywała bariery i byłą dowodem na to, że jednak zasługuje na to, by zwracano na niego uwagę. Ciekawa historia, warta przeczytania.

Steve Jobs

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple – Steve’a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einseina.

Historia pełna wzlotów i upadków, utalentowanego przedsiębiorcy z wizją, którego twór jest jedną z najlepiej wycenianych firma na całym świecie.

W Pogoni Za Sukcesem

Jeden z najważniejszych ludzi na świecie – jeśli byłeś w USA, to na pewno widziałeś jak potężne inwestycje potrafił wznieść Donald Trump. Historia od pierwszych biznesowych projektów, aż do zaangażowania się w politykę i wreszcie zwycięstwo w wyścigu o prezydenturę Stanów Zjednoczonych.

Lektura ukazuje drogę do bogactwa, wzloty i upadki, burzliwe życie miłosne, a także skandale i stale rosnącą sławę.

Autobiografia Mistrza Snookera

Burzliwa, wywołująca wiele emocji książka, ukazująca zarówno spektakularne sukcesy w karierze sportowej, jak i bolesne porażki życiowe, zawód miłosny i ogromne problemy z narkotykami i alkoholem.

Swojego rodzaju spowiedź, która pokazuje, że w najgorszych momentach najważniejsze jest znalezienie sobie czegoś, co zajmie nam czas i stanie się naszą pasją, jak np. w tym przypadku bieganie.

Fastlane Milionera

Książka, którą dość ciężko mi się czytało ze względu na zbyt dużą ilość ogólników, jednakże pozycja ta zawiera opis wielu ciekawych sytuacji, które mogą zarówno zmotywować, jak i sprawić że do głowy przyjdzie nam masa ciekawych i użytecznych pomysłów.

Jedna z tych publikacji, po przeczytaniu których stwierdzić możemy, że skoro jemu się udało, to nam również może się udać osiągnąć sukces.

Sztuka Podstępu

Książka ukazująca miliony sposobów na dotarcie do celu, uzyskanie dostępu do informacji, czy sterowanie ludźmi za pomocą socjotechniki. Niesamowity talent do łamania ludzi. Człowiek, którego ścigało całe FBI.

Uzbrojony tylko w komputer, został uznany za jednego z najniebezpieczniejszych hakerów na świecie i wyrokiem sądu został pozbawiony na wiele lat dostępu do komputera, internetu i telefonów komórkowych. Włamał się m.in. do systemów takich firm jak Nokia, czy Fujitsu.